Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Skip Navigation LinksPusat Ilmu Teras

PENGENALAN

Pada mulanya Pusat ini diberi nama Fakulti Wajib Kolej Universiti. Mulai Julai 2009 namanya diubah kepada PUSAT ILMU TERAS Kolej Universiti Perguruan Ugama Seri Begawan.  Ia adalah salah satu pusat yang terdapat di Kolej Universiti Perguruan Ugama Seri Begawan.

Pusat ini berperanan untuk menyediakan dan menawarkan kursus-kursus teras melibatkan keseluruhan pelajar; Diploma, Diploma Tertinggi, Sarjana Muda Perguruan Ugama dan Sarjana Perguruan Ugama.

Pusat ini bertanggungjawab dalam menyediakan kursus dalam bidang al-Qur'an dan Amali Ugama, Teras Pengajian Islam, Pengajian Kitab Turath dan Kokurikulum.

MATLAMAT
Menyediakan tenaga akademik yang berilmu, beramal dan berkemahiran dalam bidang al-Qur'an dan Amali Ugama, Kokurikulum dan kemasyarakatan, Kitab Turath dan Penyelidikan. 

TEMA 
Pusat Ilmu Teras Wahana Pemantapan dan Pengintegrasian Ilmu. 

MOTO
Ilmu-ilmu Teras Menjana Khayra Ummah 

OBJEKTIF
  • Membekal dan membimbing pelajar dalam memperoleh ilmu dan kemahiran dalam bidang ilmu-ilmu asas dan terapan.
  • Memberi latihan dan kemahiran dalam bidang al-Qur'an, Taranum serta Amali Ugama.
  • Memberi pengetahuan dan kemahiran dalam pembelajaran dan pengajaran Kitab Turath Melayu.
  • Melatih dan membiasakan pelajar bagi melibatkan diri dalam Kokurikulum dan khidmat masyarakat. 

PENTADBIRAN PUSAT

Dr. Haji Noralizam bin Haji Aliakbar
Pengarah
E-mel :  noralizam.aliakbar@kupu-sb.edu.bn
No. Tel : 2 236277 ext 301

Haji Mohammad Shahrol Azmi bin Haji Abdul Muluk
Timbalan Pengarah
E-mel :  azmi.muluk@kupu-sb.edu.bn
No. Tel : 2 236277 ext 514

Amshahnoorwadi binti Haji Yakub
Penolong Pendaftar
E-mel :  amshah.yakub@kupu-sb.edu.bn
No. Tel : 2 236277 ext 503


STAF AKADEMIK


Dr. H. Harapandi Dahri
Pensyarah Kanan
E-mel :  harapandi.dahri@kupu-sb.edu.bn
No. Tel : 2 236277 ext 500

Dayangku Zainab binti Pengiran Haji Tuah
Penolong Pensyarah
E-mel :  zainab.tuah@kupu-sb.edu.bn
No. Tel : 2 236277 ext 503

Awang Mohammad Amirol bin Abdul Rahim
Penolong Pensyarah
E-mel :  amirol.rahim@kupu-sb.edu.bn
No. Tel : 2 236277 ext 601

Haji Manan bin Haji Osman
Guru Ugama Terlatih
E-mel :  manan.osman@kupu-sb.edu.bn
No. Tel :  2 236277

Haji Mohammad Zainul Arifin Ridwan Lubis
Guru Ugama Terlatih
E-mel :  zainul.ridwan@kupu-sb.edu.bn
No. Tel : 2 236277 ext 614

Haji Armawi bin Abdul Rahman
Guru Ugama Terlatih
E-mel :  armawi.rahman@kupu-sb.edu.bn
No. Tel : 2 236277 ext 614


PERKERANIAN

Hajah Nurul Hidarani binti Haji Mohin
Kerani
E-mel : hidarani.mohin@kupu-sb.edu.bn
No. Tel :  2 236277

Roslilawati binti Haji Momil
Pembantu Kerani
E-mel :  roslilawati.momil@kupu-sb.edu.bn
No. Tel : 2 236277 ext 506